Правила проведення змагань IFBB
- Уведення
- Санкціонування міжнародних змагань IFBB
- Відповідальність IFBB
- Спонсорство
- Реклама і зв'язку з громадськістю
- Телебачення і відео
- Акредитація преси
- Кваліфікація для участі в змаганнях IFBB
- Чемпіонати Світу, континентальні й інші змагання
- Зважування / Реєстрація / Вимір росту
- Допінг-контроль
- Одяг для позування і виступу на сцені
- Півфінали відбірний раунд
- Півфінальне суддівство процедури
- Фінал-церемонія відкриття
- Фіналу-процедури
- Фінал-церемонія нагородження
- Нагорода «Приз прогресу»
- Нагорода «Краща національна команда»
- Нагорода «Абсолютний чемпіон»
- Дозвіл нічиїх
- Опублікування результатів
- Змагання змішаних пар у бодібілдингу
- Грошові призи
- Реєстраційний внесок у IFBB
- Присвоєння професійного статусу спортсменам
Стаття 1. Уведення
- Загальні положення.
Правила ІFВВ для спортсменів включають установки, директиви, вказівки і рішення, покликані направляти ІFВВ і її членів у керівництві непрофесійним спортом.
- Повноваження.
Затверджує і скасовує правила Виконавча Рада. У проміжках між щорічними засіданнями Виконавчої Ради і Конгресу керування Федерацією здійснюють Президент, Виконавчий помічник президента, Виконавчий директор і Генеральний секретар. Будь-яке рішення, зв'язане з повсякденним керуванням ІFВВ, прийняте Виконавчою чи Радою іншою вищезгаданою посадовою особою ІFВВ, дійсно тільки до наступного річних зборів Конгресу, де рішення буде або ратифіковано, або скасовано.
- Угода.
Національні федерації, спортсмени, судді, адміністратори й інші офіційні особи вступають в ІFВВ по своїй волі і цим погоджуються підкорятися Статуту і правилам. Стаючи членом ІFВВ, національні федерації й інші члени погоджуються, що Утомившись і правила існують на благо бодібілдинга і фітнеса як видів спорту. ІFВВ має право накладати дисциплінарні стягнення на порушників Статуту і правил.
- Визначення.
Для Правил застосовні ті ж визначення, що викладені в Статуті. Кодекс честі Федерації, що є невід'ємною частиною Статуту, також невід'ємно входить у Правила і представлений у Додатку 1.
- Роз'яснення.
Правила не можуть передбачити дозвіл будь-якої, окремо узятої ситуації. Усю відповідальність за рішення проблеми несе Президент.
- Ціль правил
. Кожне положення правил повинне тлумачитися насамперед виходячи з того, що краще для спорту і кожного спортсмена вотдельности.
Стаття 2. Санкціонування міжнародних змагань IFBB
- Умови санкціонування.
Для будь-якого чемпіонату аматорів, у проведенні якого беруть участь дві чи більш національних федерації, необхідна санкція IFBB. Організатор турніру зобов'язаний надати Президенту прохання про санкціонування, викладену в письмовому виді. Остання повинна містити якнайбільше інформації, що дозволяє Президенту прийняти необхідне рішення. Дозвіл Міжнародної федерації бодібілдинга на проведення міжнародних змагань непрофесіоналів видається тільки національним федераціям.
- Угода
. Як тільки прохання про санкціонування турніру затверджені Президентом, дана угода передається організатору змагань. У ньому обмовляються умови санкціонування турніру і відповідальність IFBB за його успішне проведення. Організатор не може повідомляти про проведення турніру до завершення переговорів за контрактом і його підписання обома сторонами.
- Плата за проведення.
Організатор турніру зобов'язаний сплатити IFBB за право проведення турніру. Сума оплати періодично встановлюється Президентом. Усі міжнародні змагання IFBB повинні залишатися приватною власністю IFBB і навіть факт внесення плати за проведення змагань не робить організатора турніру його хазяїном.
- Сплата дозвільного збору.
Стагується відповідно до домовленості між ІFВВ і організатором. Після завершення переговорів за контрактом, його підписання й одержання Федерацією (IFBB) дозвільного внеску, чи цілком частково, у випадку розірвання контракту, незалежно від причини, зазначений внесок не повертається організатору.
- Порушення правил і норм конституції IFBB.
Після того, як угода підписана обома сторонами, у випадку порушення організатором норм Конституції і правил IFBB, умов проведення чи змагань директив Президента, усі заходи для захисту інтересів IFBB погодяться з Президентом.
- Делегування повноважень.
Президент за своїм розсудом направляє члена Виконавчої ради, звичайно Виконавчого помічника Президента, Виконавчого чи директора регіонального віце-президента, брати участь у переговорах по санкціонуванню й умовам контрактів на міжнародні змагання IFBB.
Стаття 3. Відповідальність IFBB
- Загальні положення.
Проведення світових, континентальних і інших, санкціонованих IFBB змагань, здійснюється їхніми організаторами на свій страх і ризик.
- Відповідальність за порушення правил і норм Конституції IFBB.
IFBB не повинна нести відповідальність за фінансові втрати чи організатора нанесення шкоди репутації організатора і його партнерів, у тому випадку, якщо сам організатор, після висновку угоди обома сторонами, понесе покарання за порушення Конституції і правил IFBB, умов чи угоди директив Президента.
- Відповідальність за страхування.
Члени IFBB, будь те що змагаються, офіційні особи, адміністратори, чи організатори хто-небудь ще, беруть участь у змаганнях по власній волі, і, надходячи таким чином, знають, що IFBB не несе відповідальності. за будь-який можливий нещасливий випадок при проведенні змагань. Організатор турніру повинний погодитися з цим у писемній формі, щоб зробити всі необхідні готування на місці проведення змагань із залученням страхового агента.
- Медичний персонал.
Організатор санкціонованих IFBB змагань забезпечує присутність акредитованих чергових медичних працівників, транспорт для екстреного перевезення протягом усього часу турніру в офіційному готелі, у місці проведення змагань, під час відбірних турів і фіналу; все це не оплачується за рахунок IFBB.
Стаття 4. Спонсорство
- Спонсорство.
Організатор санкціонованих ІFВВ змагань може звертатися за спонсорською підтримкою до уряду і/чи комерційним компаніям, однак кандидатура спонсора повинна бути схвалена Федерацією.
- Виключення.
Категорично забороняється використання спонсорської підтримки компаній, що займаються виробництвом тютюнових і алкогольних виробів, при організації спортивних турнірів, санкціонованих IFBB.
Стаття 5. Реклама і зв'язки з громадськістю
- Реклама.
Організатор турніру, санкціонованого IFBB, може використовувати рекламу в ході змагань, розміщаючи її у виді щитів і/чи «растяжек», по обох сторони від сцени так, щоб вона не загороджувала огляд суддівської колегії. Щити і/чи вивіски можуть висіти вгорі на передньому плані сцени, або з двох сторін сцени, уздовж постаменту для позування і/чи уздовж переднього краю сцени. Заборонено розміщати щити і вивіски в такім положенні, де вони будуть попадати в об'єктив при фотозйомці шести фіналістів.
- Зв'язки з громадскістю.
Організатор несе відповідальність за оповіщення громадськості до початку під час проведення і по закінченні події. Організатор користається послугами агента по зв'язках із громадськістю для залучення максимальної уваги через газети, радіо і телебачення. Незадовго до початку змагань організатор зобов'язаний провести прес-конференцію, на якій разом з високою офіційною особою від ІFВВ повідомляє про плановану подію в бодібілдингу.
Стаття 6. Телебачення і відео
- Виключного права.
ІFВВ має виключне право на ведення переговорів по всіх контрактах на висвітлення телебаченням і відеозаписи проведених під її егідою змагань. У випадку виникнення необхідності розгляду прав на телетрансляцію і відеозапису організатор зобов'язаний негайно сповістити про це в IFBB і утриматися від вступу в будь-які переговори з телевізійними і/чи відеоагентствами без попереднього схвалення Федерацією.
- Відповідальність.
У тому випадку, якщо по закінченні переговорів, проведених між IFBB і організацією, що пропонує тілі- і відеозйомку, остання не вносить обговорену плату, IFBB не несе перед організаторами турніру ніякої відповідальності за фінансові та інші втрати.
- Розподіл доходів від тілі- і відеозйомок.
Розподіл доходів від тілі- і відеозйомок здійснюється в такий спосіб:
Стаття 7. Акредитація преси
- Права.
IFBB залишає за собою право контролювати всю акредитацію преси, будь те телебачення, радіо, друковані видання, чи фотографії інші засоби масової інформації.
- Пропуски для преси.
ІFВВ і її представник, звичайно організатор змагань, несуть відповідальність за видачу пропусків акредитованим діячам засобів масової інформації. Під час проведення відбірних турів і фіналів доступ у ложу преси заборонений. ІFВВ може видалити будь-якого представника преси з поважної причини.
- Висвітлення змагань в пресі.
Наявність пропуску не дає його власнику права на висвітлення всіх подій санкціонованого IFBB змагання, дозвіл на висвітлення події необхідно одержувати безпосередньо перед його початком, звичайно в порядку живої черги
Стаття 8. Кваліфікація для прийняття участі
у санкціонованих IFBB змаганнях
- Право на участь
. Тільки національні федерації, що є членами IFBB, мають право брати участь у санкціонованих IFBB змаганнях. Будь-яка країна, що тимчасово не є членом IFBB, чи не сплатила членський внесок, а також спортсмен, що не є членів IFBB, до змагань, санкціонованим IFBB, не допускаються.
- Громадянство.
Для того, щоб брати участь у змаганнях, санкціонованих IFBB, атлет повинний мати громадянство, або статус іммігранта чи легального жителя країни, яку представляє. На прохання головного розпорядника турніру атлет повинний надати дійсний паспорт, чи документи, що підтверджують статус чи іммігранта легального жителя, чи інший доказ з постійного місця проживання.
- Подвійне громадянство.
Будучи чи громадянином легальним жителем однієї країни, атлет не може виступати на змаганнях. за іншу країну без письмового дозволу національної федерації країни постійного проживання. Протягом одного року спортсмен не має права виступати за двох країн.
- Запрошення на змагання.
Організатори санкціонованих IFBB змагань мають повноваження направляти запрошувальні листи і в'їздні бланки в інші національні федерації. Національна федерація чи приватний засновник не має права запрошувати прямо (без санкції Національної федерації) атлетів з іншої країни чи країн брати участь у змаганні, проведеному поза межами власної національної юрисдикції.
- Відповідальність спортсменів.
Спортсмен не має права виступати на змаганнях IFBB без попереднього схвалення від своєї національної федерації. Спортсменам забороняється контактувати з організатором прямо для одержання статусу учасника.
- Змагання професіоналів і змагання професіоналів з непрофесіоналами «аматорами» («Pro-Am»).
Національним федераціям заборонено організовувати змагання професіоналів без попередньої письмової згоди від Професійного відділення IFBB. Змагання «Pro-Am», тобто спільно професіоналів і аматорів, заборонені. Термін «Pro-Am» має на увазі змагання, у яких професійні і непрофесійні спортсмени борють разом за одні самі нагороди, призи, кубки, гроші і т.п. Це не відноситься до змагань, де професіонали та аматори виступають окремо за окремі призи і нагороди
Стаття 9. Чемпіонати Світу, континентальні й інші змагання
- Гарантія.
Організатори санкціонованих IFBB турнірів повинні гарантувати безперешкодний в'їзд усім представникам країн учасників змагань.
- Бажання брати участь.
Національні федерації повинні повідомити про своє рішення брати участь у змаганні за одержаним запрошенням, тим самим надаючи організаторам турніру можливість добре підготуватися і спланувати бюджет. Необхідно також повідомити імена делегатів і учасників, однак, при відсутності таких національна федерація повинна по факсу повідомити організатору турніру точна кількість учасників щонайменше за 30 днів до початку змагань, тому що за невиконання цієї умови від Національної федерації може знадобитися відшкодування усіх витрат, зв'язаних з її участю в змаганнях.
- Відповідальність перед Виконавчою Радою.
Національні федерації, що організують чемпіонати Світу, контитентальні та інші турніри, що вимагають присутності члена Виконавчої Ради IFBB, повинні покрити видатки, зв'язані з оплатою його перельоту «bisiness сlаss», а також проживання і харчування протягом турніру. Організатори аматорських чемпіонатів Світу, серед чоловіків з бодібілдингу і Конгресу IFBB повинні: оплатити витрати на одне/чи двомісні (якщо обговорене) готельні номери і харчування для членів Виконавчої Ради і їхніх чоловіків (якщо обговорено) протягом змагань.
- Відповідальність перед делегатами й атлетами.
Організатор чемпіонатів Світу і континентальних чемпіонатів покриває видатки, зв'язані з оплатою проживання (2-х кімнатні номери) і харчування (сніданок, обід, вечеря) для делегатів і учасників:
1) Чемпіонат Світу серед чоловіків 5 днів / 4 ночі
а) 3 чи більш спортсменів 2 делегати
б) 1 чи 2 спортсмена 1 делегат
Примітка 1: Від кожної національної федерації приймається максимум 6 спортсменів-чоловіків за участю не більш двох в одній категорії.
Примітка 2: Делегації, що не мають спортсменів у своєму складі, оплачують повну вартість свого перебування на змаганнях самостійно.
Примітка 3: За згодою між IFBB і організатором, у змагання можуть бути заявлені додаткові категорії.
2) Чемпіонат Світу з бодібілдингу серед жінок /і змішаних пар/
і чемпіонат Світу з фітнесу серед жінок 4 дні / 3 ночі
а) 3 чи більш спортсменів 2 делегати
б) 1 чи 2 спортсмена 1 делегат
Примітка 1: Від кожної національної федерації приймається максимум 6 спортсменок (три з бодібілдингу і трьох по фітнесу) за участю не більш двох в одній категорії в бодібілдингу чи фітнесе, а також 2 спортсмена-чоловіка для участі в змаганнях змішаних пар у бодібілдингу.
Примітка 2: Делегації, що не мають спортсменів у своєму складі, самостійно оплачують повну вартість свого перебування на змаганнях.
3) Чемпіонат Світу серед юніорів і майстрів з бодібілдингу і
Чемпіонат Світу серед юніорів по фітнесу 4 дні / 3 ночі
а) 3 чи більш спортсменів 2 делегати
б) 1 чи 2 спортсмена 1 делегат
Примітка 1. Від кожної національної федерації приймаються максимум 13 спортсменів (три юніори-чоловіки з бодібілдингу, трьох юніора-жінки з бодібілдингу, трьох майстра-чоловіка з бодібілдингу, один жінка-майстер з бодібілдингу і трьох жінки-юніора у фітнесі), при цьому не більш двох чоловік допускаються до участі в одній категорії.
Примітка 2. Делегації, що не мають спортсменів у своєму складі, самостійно оплачують повну вартість свого перебування на змаганнях.
4) Континентальні змагання 4 дні /3 ночі
а) 3 чи більш спортсменів 2 делегати
б) 1 чи 2 спортсмена 1 делегат
Примітка 1: Максимальне дозволене число спортсменів варіюється в залежності від змагань і визначається по черзі на кожнім виді змагань, при цьому в кожній категорії допускаються до участі не більш двох спортсменів.
Примітка 2: Делегації, що не мають спортсменів у своєму складі, самостійно оплачують повну вартість свого перебування на змаганнях.
5. У змаганнях з бодібілдингу серед чоловіків у дорослому розряді, крім додаткових спортсменів, зазначених у ст. 9.4.1, примітка 3, кожна національна Федерація може заявити по 6 спортсменів, за участю не більш двох в одній категорії.
6. У змаганнях серед жінок у бодібілдингу кожна національна федерація може заявити до 3 спортсменок, за участю не більш двох в одній категорії.
7. У чоловічих змаганнях з бодібілдингу серед юніорів кожна національна федерація може заявити не більш трьох спортсменів, за участю не більш двох в одній категорії. Спортсмени-юніори можуть змагатися в категоріях чоловіків.
8. У жіночих змаганнях з бодібілдингу серед юніорів кожна національна федерація може заявити не більш трьох спортсменок, за участю не більше двох в одній категорії. Спортсменки-юніори можуть змагатися в категоріях жінок.
9. У змаганнях з бодібілдингу серед майстрів-чоловіків кожна національна федерація може заявити не більш трьох спортсменів, за участю не більш двох в одній категорії. Спортсмени-майстри можуть змагатися й у категоріях чоловіків.
10. У жіночих змаганнях з бодібілдингу серед майстрів кожна національна федерація може заявити одну спортсменку. Спортсменки-майстри можуть змагатися в категоріях жінок.
11. У категорії змішаних пар (стосовно тільки до Чемпіонату Європи) кожна національна федерація може заявити до двох пар.
Однак, у змаганнях, де жінки-партнерки не приймають участі в одиночних змаганнях з бодібілдингу, вони оплачують свою участь у змаганнях самостійно. фітнес-спортсменки можуть брати участь у змаганнях з бодібілдингу в складі змішаних пар.
12. У жіночих змаганнях з фітнесу кожна національна федерація може заявити до трьох спортсменок, за участю не більш двох в одній категорії.
13. У жіночих змаганнях з фітнесу серед юніорок кожна національна федерація може заявити до трьох спортсменок, за участю не більш двох в одній категорії. Юніорки можуть виступати в категоріях жінок.
14. У світових і континентальних чемпіонатах національна федерація хазяїнів може заявити команду «У», що буде змагатися за окремі місця, хоча її результати не зараховуються в боротьбі за приз «Кращої національної збірний». Національна федерація хазяїнів змагань представляє Головному судде списки команд «А» і «У» на реєстрації. Внесення виправлень у представлений список не допускається.
15. Додаткові делегати від національної Федерації, такі як: VIP-персони, спеціально запрошені гості, офіційні особи, судді, тренери, преса й інші крім згаданих у цій статті (9.4) повинні самостійно оплачувати свої витрати.
Стаття 10. Зважування Реєстрація Вимір росту
10.1. Реєстрація Зважування Вимір росту. на всіх санкціонованих IFBB змаганнях повинні контролюватися Головним Суддею. і проходити в такий спосіб:
1. Усі спортсмени, незалежно від категорії, повинні з'явитися на зважування і вимір росту за день до попереднього суддівства /півфіналу/.
Учасник, що не з'явився на реєстрацію /зважування і вимір росту в покладений час відстороняється від участі в змаганнях.
2. Кожна команда, незалежно від кількості її членів, повинна проходити зважування і вимір росту в супроводі головного чи делегата представника.
3. Усі змагаючися повинні бути в тім спортивному одязі, що буде на них під час попереднього суддівства і фіналів, що дозволить Головному Судде зробити висновок, чи відповідає їхній одяг загальноприйнятим стандартам IFBB.
4. Організатор турніру повинний забезпечити наявність спеціальної кімнати для проведення процедури виміру росту, зважування, перевірених ваг, а також других ваг, на яких спортсмени зможуть перевірити свою вагу, столу і стільців для суддів секретаріату і їхніх помічників, а також стільців для всіх спортсменів і делегатів.
5. У ході реєстрації всі спортсмени повинні мати при собі:
а) дійсний чи паспорт
б) свідоцтво про народження чи
в) документи, що свідчать про наявність статусу легального жителя;
г) ДИСК із записом музики для позування. На диску повинне бути проставлене ім'я спортсмена, а також номер треку для змагальної програми.
Примітка. У змаганнях серед юніорів і майстрів при відсутності дати, місяця і року чи народження інших документах, учасник повинний пред'явити легальний документ, що містить цю інформацію.
6. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед чоловіків (бодібілдинг) існує сім категорій:
а) до 65 кг;
б) до 70 кг включно;
в) до 75 кг включно;
г) до 80 кг включно;
д) до 87,5 кг включно;
е) до 95 кг включно;
ж) понад 95 кг.
7. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед юніорів-жінок (бодібілдинг) існує одна відкрита категорія.
8. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед юніорів-чоловіків (бодібілдинг) існує дві категорії:
а) до 75 кг;
б) понад 75 кг.
9. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед майстрів-жінок (бодібілдинг) існує одна відкрита категорія.
10. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед майстрів-чоловіків (бодібілдинг) існує три категорії:
від 40 до 49 років включно:
а) легка вага до 80 кг включно;
б) важка вага понад 80 кг.
50 років і більше: одна відкрита категорія.
11. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед юніорів-жінок (фітнес) існує дві категорії:
а) до 160 див;
б) понад 160 див.
12. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед юніорів-жінок (бодіфітнес) існує одна відкрита категорія.
13. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед майстрів-жінок (бодіфітнес) існує одна відкрита категорія.
14. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед чоловіків (фітнес) існує одна відкрита категорія.
15. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед чоловіків (бодіфітнес) існує одна відкрита категорія.
16. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед жінок (бодібілдинг) існує три категорії:
а) легка вага до 52 кг включно;
б) середня вага до 57 кг включно;
в) важка вага понад 57 кг.
17. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед жінок (бодіфітнес) існує три категорії:
а) до 158 див;
б) до 164 див.
в) понад 164 див.
18. У Міжнародних і Європейських змаганнях серед жінок (фітнес) існує дві категорії:
а) до 164 див;
б) понад 164 див.
19. Організатори турніру зобов'язані завчасно повідомити про початок процедури зважування. Усі спортсмени, незалежно від категорії, повинні бути присутнім на зважуванні в зазначений час. 20-30 хвилин час достатнє для того, щоб усі спортсмени однієї категорії пройшли реєстрацію.
20. Спортсмен, що не прийняв участі в реєстрації, може бути знятий зі змагань.
21. Спортсмену, що не пройшов зважування, дається 30 хвилин. Якщо протягом цього часу атлет не з'явиться для проходження процедури, то він знімається зі змагань.
22. Атлет, що змагається, вага якого перевищує верхню границю, установлену для даної вагової категорії, має право перейти в іншу категорію при тім умові, що загальне число спортсменів, представлених національною федерацією в даної вагової категорії, залишиться в межах установленої квоти.
23. Головний суддя і його помічник(і) контролюють засобу виміру і перевіряють ріст кожної учасниці, починаючи із самою низкою ростової категорії і закінчуючи найвищої.
24. Головний суддя і його помічники повинні перевірити правильність роботи ваг і вивірити вагу кожного окремо узятого спортсмена, починаючи із самої нижчої вагової категорії і закінчуючи найвищої.
25. Секретар Суддівської Колегії, а також її/його помічники складають списки всіх, що змагаються в кожної вагарні ростової категорії, заносячи в них дані про вагу (росту) спортсменів. Ці списки згодом розмножуються для Головного судді, головних делегатів національних федерацій, церемоніймейстера, засобів масової інформації й ін.
26. Під час реєстрації (зважування/виміру росту) суддівська Колегія IFBB установлює порядок, у якому будуть виступати спортсмени. Секретар Суддівської Колегії видає кожному спортсмену окремий номерок, обраний їм навмання, що прикріплюється до чи плавок бікіні з лівої сторони. і позначає номер, під яким буде виступати даний спортсмен.
27. На реєстрації кожен спортсмен повинний здати свій диск, на якому повинні бути проставлені ім'я спортсмена і номер, під яким він буде виступати. Секретар Суддівської чи Колегії його помічник повинні зафіксувати той же самий номер спортсмена, що він одержав на реєстрації, на його касеті (диску) з музичним супроводом довільної програми.
28. На реєстрації кожен спортсмен повинний пред'явити документ, що підтверджує свій вік (паспорт, свідоцтво про народження).
29. Юніор, будь те женщина чи чоловік, має право виступати в змаганнях тільки до 21 року. По досягненні зазначеного віку, що змагається(вся) автоматично перестає бути юніором і переходить у категорію дорослих.
30. У залежності від категорії культуристам-майстрам (чоловікам) дозволяється виступати у віці або від 40 до 49 років, або від 50 років і більше.
31. Жінкам-майстрам дозволяється виступати у віці від 35 років.
32. Любою спортсмен, представлений національною федерацією для участі в змаганнях і чемпіонат, що залишив, без особливого дозволу Головного судді, дискваліфікується на один рік, а на його національну федерацію накладається штраф у розмірі 1.000$.
33. Під час реєстрації Медичної Допінговий Комітет і Суддівська Колегія IFBB навмання відбирають спортсменів для проходження допінгу-контролю.
34. Головний делегат кожної національної федерації повинний надати секретарю суддівської колегії укорочений запис національного гімну на диску, з назвою своєї країни, а також національний прапор своєї країни.
10.2. Згода на зйомку для засобів масової інформації. Реєструючись як учасник змагань, санкціонованих ІFВВ, спортсмен погоджується, що він сам чи його/її зображення можуть бути зняті на фото-, відеоплівку, чи кінокамеру інший електронний засіб запису для подальшого використання Федерацією з метою пропагування ІFВВ, бодібілдинга і фітнеса.
Стаття 11. Допінг-контроль
- Допінг-контроль.
проводиться під спостереженням медичної комісії ІFВВ чи її представника на визначених санкціонованих Федерацією змаганнях. Обстеження проводиться відповідно до Правил допінгу-контролю й Антидопінговою програмою ІFВВ, що спираються на Антидопінговий кодекс Олімпійського руху, із застосуванням устаткування і лабораторій, схвалених Міжнародним Олімпійським комітетом.
- Заява.
Учасник змагань, схвалених ІFВВ, підкоряється правилам Федерації по допінгу-контролі. У випадку виявлення застосування допінгу, спортсмен приймає будь-як санкції і покарання, накладені ІFВВ. Спортсмен погоджується, що ІFВВ застосовує покарання негайно після того, як стануть відомі результати аналізу проби «А». Це вимога, проте, не позбавляє спортсмена права на апеляцію
Стаття 12. Одяг для позування і презентації на сцені
12.1. Одяг для позування бодібілдинг. Одяг для позування повинний відповідати наступним вимогам:
1. Чоловіки повинні бути одягнені в плавки не відволікаючого кольору з відповідного матеріалу: використання парчевої тканини чи набивання категорично забороняється, також як і використання матеріалів з металевою ниткою (золота і срібна тканина для вечірніх платтів).
2. Жінки повинні бути одягнені в бікіні не відволікаючого кольору, що відкривають м'язи преса і спини. Плавки повинні закривати щонайменше 2/3 сідниць. Застібки бікіні повинні бути простими. Використання парчевої тканини чи набивання категорично забороняється, також як і використання матеріалів з металевою ниткою (золота і срібна тканина для вечірніх платтів).
3. Під час півфіналів і фіналів учасники повинні бути одягнені в ту саму спеціальну форму, схвалену Головним суддею на зважуванні / реєстрації.
Використання будь-якого іншого одягу для позування. строго забороняється і веде до дискваліфікації на час змагання.
12.2. Одяг для позування фітнес. Під час проведення отборочного раунду, бікіні-раунду і частини фінального раунду, учасниці надягають роздільні купальники і туфлі на високих каблуках. Колір і модель купальника і туфель учасниці вибирають самостійно, з обліком проведених нижче обмежень.
- Національні федерації і глави делегацій несуть відповідальність за роз'яснення спортсменам правил ІFВВ, викладених нижче.
- У бікіні-раунді плавки-стрінг (з тонких веревочек чи тасьм) строго заборонені! Нижня частина бікіні повинна закривати як мінімум половину сідниць в усі час побудови і порівнянь.
- Нижня частина бікіні ні при яких обставинах не повинна губитися між сідниць і виглядати, як плавки-стрінг.
- Зовнішній вигляд бікіні перевіряється до виходу на сцену. Якщо бікіні не відповідає вимогам ІFВВ, учасниці дається (5) хвилин для виправлення костюма, недотримання цієї умови веде до дискваліфікації.
- У довільній програмі плавки-стрінг. строго заборонені. Не дозволяється надягати «стрінги» поверх лосин, панчох чи в сіточку колготок. Не можна надягати «стрінги» під спідницю чи інший вид одягу, що відкривають сідниці при пересуванні учасниці по сцені
- Зовнішній вигляд бікіні перевіряється за кулісами до початку довільної програми. Якщо бікіні не відповідає вимогам ІFВВ, учасниці дається (5) хвилин для виправлення костюма, недотримання цієї умови веде до дискваліфікації.
- Якщо під час виступу спортсменка знімає частину костюма, відкриваючи плавки-стрінги, музика негайно зупиняється, а учасниця дискваліфікується.
- Використання блискіток і блиску на тілі заборонено.
- Учасниці несуть відповідальність за відповідність їхнього костюма стандартам ІFВВ.
10.Усі питання щодо костюма доводяться до відома головної офіційної особи під час виміру росту.
12.3. Презентація на сцені бодібілдинг.
1.Під час перебування на сцені змагаючися не мають права:
носити взуття, окуляри, годинник, браслети, підвіски, намиста, сережки, перуки. Виключенням є обручка;
жувати жуйку чи смоктати цукерки.
- Тонування шкіри можливо в тому випадку, якщо воно зроблено за 24 години до початку попереднього суддівства. Засоби для тонування шкіри повинні бути нанесені на тіло рівним шаром, так, щоб не утворювалося смужок.
- Можливо помірне використання кремів для шкіри, однак зайве використання олії строго заборонено.
- У ході попереднього суддівства верхня частина спини і плечі повинні бути відкриті, отже, зачіска не повинна закривати зазначені частини тіла.
- Блискітки, блиск чи блискучі металеві частки заборонені як у складі лосьонов /кремів з ефектом засмаги/, так і самі по собі
12.4. Виступ на сцені фітнес:
До спортсменки пред'являються наступні вимоги:
- На сцені не дозволяється. жувати гумку чи цукерки.
- Допускається укладання волосся і ювелірні прикраси
- У довільній програмі учасниці можуть використовувати атрибути, необхідні для виступу, попередньо дозволені організатором.
- З розумінь безпеки строго забороняється застосування олії.
- У довільній програмі можна виступати босоніж, у тенісних чи туфлях кросовках.
- Емблеми спонсорів. Допускається розміщення емблем фірм-спонсорів на одязі учасниць змагань: у довільній програмі розміри їх не повинні перевищувати 4х8 см.
Стаття 13. Півфінали. Відбірний раунд
13.1. Загальні положення. Попереднє суддівство, що повинне бути відкрито для широкої публіки, проводиться наступного дня після реєстрації. Розклад попереднього суддівства для кожної категорії повинний бути заздалегідь опубліковано і складено таким чином, щоб суддівство однієї категорії займало близько 30 хвилин. Для того, щоб що змагаються мали час зробити розминку і переодягтися для позування, вони повинні з'явитися в зону розминки принаймні за 30 хвилин до початку суддівства їхньої категорії. Усі що змагаються несуть повну відповідальність за готовність до виходу на сцену. У тому випадку, якщо спортсмен не готовий вийти на сцену до моменту виклику його категорії, він може бути знятий зі змагань.
13.2. Відбірний раунд бодібілдинг. У тому випадку, якщо в одній категорії виступає більш 15 спортсменів, відбірний раунд проводиться з метою зниження кількості змагаються до 15. Відбірний раунд повинний проводитися в такий спосіб:
1. Всі атлети даної категорії вибудовуються на сцені в одну (чи дві, якщо в цьому є необхідність) лінію один по одному номерів. Головний Суддя викликає змагаючихся у відповідності з порядковими номерами і дає їм команду продемонструвати чотири обов'язкових позиції, причому одночасно викликаються не більш п'яти спортсменів:
- подвійний біцепс попереду;
- груди/біцепс збоку;
- подвійний біцепс позаду;
- прес, стегно
2. У протоколі N 1, якщо число що змагаються перевищує 21, суддя відзначає хрестиком «X» номера учасників, яких він включив у число 15 фіналістів. Якщо в категорії від 16 до 21 спортсмена, хрестик ставиться напроти номерів тих учасників, яких суддя хотів би виключити з числа 15 фіналістів.
3. Використовуючи протокол N 2, озаглавлений «Підрахунок статистиками результатів добору» (із протоколу N 1) статистик записує напроти прізвища кожного судді його/її вибір. Потім він складає оцінки під грифом «Х» для кожного спортсмена і виводить результат у колонку «РАЗОМ». У залежності від ситуації, обговореної в п. 16.2.2, так буде складений список кращих 15-ти чи гірших 6-ти. Наприкінці цього раунду, незалежно від застосовуваної процедури, 15 кращих атлетів одержують право бороти в півфіналі.
4. У тому випадку, якщо на 15-і місце претендує кілька спортсменів, що набрали рівне число окулярів, Головний Суддя виводить їх на сцену для того, щоб після демонстрації чотирьох обов'язкових позицій, що виникло протиріччя було дозволено суддівською бригадою, що обслуговує цю категорію.
13.3. Півфінал Відбірний раунд фітнес. Попередній відбірний раунд у фітнесі звичайно проводиться в тому випадку, якщо в категорії заявлено більш 15 атлетів, хоча його доцільність визначається Головним суддею. Попередній відбірний раунд проходить у такий спосіб:
- Усі учасниці, у бікіні і туфлях на каблуках, викликаються на сцену, вибудовуються в шеренгу один по одному номерів.
Головний суддя просить учасниць зробити 4 повороти праворуч (кожний на 90o).
- Якщо в категорії більше учасниць, чим потрібно, Головний суддя може розділити категорію на рівні групи для виконання поворотів.
- На цьому етапі судді оцінюють фігуру по ступені атлетичного додавання, пропорцій і тонусу шкіри
5-6. Статистики заповнюють протокол N 2 «Підрахунок статистиками результатів добору», куди вносяться оцінки суддів і підводиться підсумок. У залежності від процедури, зазначеної в п. 16.1.2. (протокол N 1) або відбираються 15 спортсменок, або відсіваються 6. Наприкінці без розходження, яка процедура використовувалася, залишаються 15 спортсменок, що мають право пройти в півфінал.
7. При виникненні нічиєї в боротьбі за 15 місце, між двома чи більш учасницями ці учасниці викликаються на сцену і знову проходять повороти на 90o.
Стаття 14. Півфінальне суддівство Процедури
14.1. Півфінальне суддівство бодібілдинг. Півфінальне суддівство повинне випливати безпосередньо за відбірним раундом і проходити в такий спосіб:
1. Усі 15 фіналістів викликаються на сцену разом, вибудовуються в шеренгу по одному один по одному номерів. Суддям дається короткий проміжок часу на те, щоб відзначити номера учасників у протоколах. Потім всі атлети по команді повинні одночасно зробити два повороти, звернувшись до залу по черзі особим і спиною. Після цього судді переходять до порівнянь, викликаючи одночасно не більш п'яти спортсменів, по сімох обов'язкових позиціях (п'ять для жінок і пар):
а) подвійний біцепс попереду;
б) найширші м'язи спини попереду (тільки для чоловіків);
в) біцепс збоку;
г) подвійний біцепс позаду;
д) найширші м'язи спини позаду (тільки для чоловіків);
е) трицепс збоку;
ж) прес-стегно;
- Кожен суддя повинний стежити за всіма порівняннями, виробленими з ініціативи інших суддів (принципи оцінки фізичної форми атлетів викладені в Додатку N 3).
- Використовуючи бланк N 1 (чистий) кожен суддя повинний розташувати спортсменів з 1 по 15-і місця, точно вказуючи те місце, на якому коштує визначений атлет стосовно іншим 14-ти атлетам. Судді також можуть використовувати бланк N 3 «Особисті позначки судді», що є строго конфіденційним.
- Статистики повинні занести місця спортсменів, розподілені суддями, у бланк N 4 «Зведений протокол-бодібілдинг» розділ «Півфінал». Після цього викреслюються два вищих і два нижчих місця для кожного спортсмена, а п'ять місць, що залишилися, сумуются і результати заносяться в стовпчик «Сума місць». Після підрахунку суми місць виставляються місця спортсменів, причому атлет з найменшою сумою займає 1-і місце, а атлет з найбільшою сумою 15-і місце.
- Описані вище дії стосуються кожної категорії.
- При виникненні рівного рахунка в півфіналі переможець визначається методом «порівняльного рахунка». Місця, присуджені кожним суддею, атлетам з рівною сумою місць, порівнюються «стовпчик за стовпчиком». Над стовпчиком у спортсмена з меншою сумою місць ставиться крапка. Для дозволу «нічиєї» беруться в розрахунок результати всіх дев'яти суддів. Кількість крапок підраховується для спортсменів з рівною сумою місць. Переможцем з'являється й одержує краще місце спортсмен, що набрав більшу кількість крапок
14.2. Півфінал фітнес. Півфінал у фітнесі проводиться в 2-х раундах:
бікіні-раунд і раунд довільних програм.
14.2.1. Бікіні-раунд. Раунд бікіні відбувається в такий спосіб:
- Кращі 15 учасниць виходять на сцену і вибудовуються в шеренгу один по одному номерів.
- Головний суддя дає команду зробити 4 повороти праворуч (кожний на 90o), спочатку всім одночасно, потім групами не більш 5 чоловік.
- Кожен суддя оцінює усі порівняння спортсменок, а не тільки виконувані на прохання якогось одного судді. Рекомендації «Як оцінювати змагання з фітнесу» див. у Додатку 3.
- На цьому етапі оцінюється атлетичне додавання з особливою увагою до щільності |мишц симетрії, пропорціям м'язів і фізичної привабливості, що містить у собі особи, жіночність, тонус шкіри, поставу і загальне враження.
- У протоколі N 1 (чистому) суддя розміщає учасниць з 1 по 15 місця за принципом «одне місце одній спортсменці».
- Для запису своїх спостережень судді можуть використовувати Протокол N 6 «Персональні замітки судді». Цей протокол є власністю судді і вважається конфіденційним.
- Судді повинні пам'ятати, що оцінюють змагання НЕ з бодібілдингу. Тут у мускулах важливіше форма, а не розмір, рельєф чи вінозность як на змаганнях з бодібілдингу. За наявність цих якостей оцінка учасниці знижується.
- Статистики збирають Протоколи N 1 у суддів і заносять результат «Бікіні» до Протоколу N 5 «Зведений протокол-фітнес» у графу «1 раунд». Потім два вищих і два вищих місця в кожної спортсменки відкидаються, а залишившиєся п'ять складаються; результат вноситься в стовпчик «Сума місць», а місце заноситься у відповідну стовпчик «Зайняте місце».
- При виникненні нічийного рахунка в раунді «Бікіні» суперечка дозволяється методом «порівняльного рахунка». Місця, присуджені кожним суддею, порівнюються «стовпчик за стовпчиком», над стовпчиком у спортсменки з меншою сумою місць ставиться крапка. Для дозволу нічиєї беруться в розрахунок результати всіх дев'яти суддів. Кількість крапок підраховується для обох спортсменок. Переможницею з'являється й одержує краще місце спортсменка, що набрала більшу кількість крапок
14.2.2. Довільні програми.
Кожна учасниця викликається один по одному номерів для виконання довільної програми під музичний уривок по своєму виборі, тривалістю не більш двох хвилин
14.3. Інформація про протоколи із сумами місць спортсмена. повинна триматися в таємниці. Доступ до інформації мають тільки статистики, Головний Суддя і Секретар Суддівської Колегії, яким строго заборонено поширюватися. про суми місць, набраних спортсменами, у бесідах з іншими що змагаються, суддями, офіційними особами, адміністратором, організатором, чи членами Виконавчої Ради IFBB, за винятком Президента.
Стаття 15. Фінали. Церемонія відкриття
15.1. Церемонія відкриття.
1. Усі національні федерації, що приймають участь у турнірі, з'являються на сцені за абеткою, причому національна федерація, що проводить турнір, виходить останньої і стає в центрі передньої шеренги учасників параду.
2. Головний делегат від команди кожної національної федерації несе прапор чи країни табличку з назвою країни, і виходить на сцену разом із членами команди. Він повинний бути одягнений в офіційну форму IFBB. Змагаючися повинні бути в одязі для виступу в першому раунду.
- Національний прапор країни, що проводить турнір, і прапор IFBB піднімаються під звуки гімну національної федерації, що проводить турнір.
- Наступні особи запрошуються для вітань:
а) Президент національної федерації, що проводить турнір;
б) Віце-президент IFBB по регіоні і/чи
в) Почесний гість національної федерації, що проводить турнір;
г) Президент IFBB, чи офіційні особи, що представляють останнього, котрі повідомляють чемпіонат відкритим.
- Національна федерація, що проводить турнір, може представити невелику культурну програму своєї країни /не більш 15 хвилин/.
- Після цього офіційні особи, що виступають із привітальними мовами, віддаляються зі сцени. Національні команди залишають сцену, ідучи за куліси
Стаття 16. Фінали Процедури
16.1. Фінали бодібілдинг. Фінали повинні випливати відразу ж за церемонією відкриття.
П'ять фіналістів за результатами півфіналів запрошуються на сцену один по одному номерів і вибудовуються в лінію. Публіці з'являється номер учасника, його ім'я і країна. Судді в цей час відзначають номера учасників у протоколах.
Усі фіналісти залишають сцену. Кожен фіналіст один по одному представляється індивідуально по номері, імені і країні, потім виконує свою програму позування під музику по своєму виборі; тривалість музичного уривка не перевищує 60 сек для чоловіків, 90 сек для жінок і 2 хвилини для змішаних пар.
Потім усі п'ять спортсменів знову викликаються на сцену відповідно до порядку номерів і вибудовуються в одну лінію. Головний Суддя дає спортсменам команду одночасно продемонструвати обов'язкові пози (7 поз).
За обов'язковими позами повинне випливати вільне позування протягом 1 хвилини.
Оцінюється тільки 60-секундне позування й обов'язкові пози. Вільне позування не оцінюється.
Використовуючи бланк N 1 (чистий), кожен суддя повинний розподілити п'ятірку фіналістів з 1 по 5 місце.
Статистики заносять оцінки суддів у бланк N 4, у розділ «Фінал». Потім викреслюються два вищих і два нижчих місця для кожного спортсмена, а п'ять місць, що залишилися, сумуются і результати заносяться в стовпчик «Сума місць». Суми місць фіналів складаються із сумами місць попереднього суддівства, і результати заносяться в стовпчик «Підсумкова сума місць». Місця спортсменів виставляються, починаючи з меншої суми в колонку «Підсумкове місце».
При виникненні рівного рахунка, нічия зважується методом «порівняльного рахунка». Місця, присуджені кожним суддею, порівнюються «стовпчик за стовпчиком», над стовпчиком у спортсмена з меншою сумою місць ставиться крапка. Для дозволу нічиєї беруться в розрахунок результати всіх дев'яти суддів. Кількість крапок підраховується для обох спортсменів. Переможцем з'являється й одержує краще місце спортсмен, що набрав більшу кількість крапок.
Дев'ятка суддів, що судили категорію в півфіналах, судить цю категорію й у фіналах (склад суддів що судять, наприклад, чоловіків легкої вагової категорії в ході півфіналів буде судити ту ж категорію й у фіналах).
- Після півфіналів і фіналів, Секретар Суддівської Колегії збирає аркуші суддів з оцінками. Потім оцінки вивіряються Головним Суддею і Секретарем. При виявленні завищених оцінок, поставлених ким-небудь із суддів, Головний Суддя має право зажадати в судді пояснень. Крім того, зняття із суддівства некомпетентного чи необ'єктивного судді також входить у повноваження Головного Судді.
- Вода/рушника. Організатор забезпечує достатню кількість води і рушників для спортсменів і супровідних. Чисті рушники надаються, що нагороджує також на час Фіналу, щоб вони мали можливість витерти лосьон, крем чи олія з рук.
12.Екстрена медична допомога. Організатор забезпечує присутність медичного персоналу і можливість екстреного транспортування на весь період Фіналу.
13.Роздягальні. За куліси й у роздягальні допускається тільки основний персонал. Категорично не допускаються чоловіки, друзі, подруги, члени чи родини родичі. Тренери, що допомагають, і асистенти повинні бути тієї ж підлоги, що і спортсмени. Ні при яких обставинах у роздягальні не допускаються тренери й інші особи протилежної підлоги.
14.Фото- і відеокамери. Фотоапарати і відеокамери заборонені за кулісами й у роздягальнях, крім випадків їхнього використання акредитованими представниками преси; записуюча апаратура строго заборонена поблизу від роздягалень.
16.2. Фінал-фітнес. Фінал у фітнесі проводиться за наступною схемою:
- П'ять фіналісток виходить на сцену в бікіні і туфлях на високих каблуках як і в «Бікіні», вибудовуються в лінію один по одному номерів.
З'являється номер, ім'я і країна кожної фіналістки.
- Головний суддя просить учасниць зробити 4 повороти праворуч (кожний на 90o).
- Судді на підставі критеріїв, що використовувалися в 1-ом раунді, розташовують учасниць з 1 по 5 місце і заносять результат до Протоколу N 1 (чистий). Дві спортсменки не можуть займати одне місце.
- По закінченні виконання поворотів спортсменки віддаляються за куліси для підготовки до довільних програм, що відбудуться пізніше.
- Поки учасниці готуються до довільних програм, статистики збирають у суддів Протоколи N 1 і переносять результати до Протоколу N 5 «Зведений протокол-фітнес» у графу «III раунд». Два вищих і два нижчих місця відкидаються. Що залишилися 5 оцінок складаються, їхня сума виводиться, як підсумкова в графі «Сума місць».
- Після цього статистики складають суму місць 1-го і П-го раундів півфіналу і суму місць фіналу, щоб одержати підсумкову суму місць і підсумкове місце відповідно до цієї суми (найменша сума найвище місце).
- При виникненні нічийного рахунка у Фінальному турі спор дозволяється методом «порівняльного рахунка» на підставі місць, присуджена у Фінальному турі. Місця, присуджені кожним суддею, порівнюються «стовпчик за стовпчиком», над стовпчиком у спортсменки з меншою сумою місць ставиться крапка. Для дозволу нічиєї беруться в розрахунок результати всіх дев'яти суддів. Кількість крапок підраховується для обох спортсменок. Переможницею з'являється та одержує краще місце спортсменка, що набрала більшу кількість крапок.
- У призначений час п'ять фіналісток повертаються на сцену один по одному номерів для виконання довільної програми під музичний уривок тривалістю не більш двох хвилин
10. У Фінальному раунді оцінюються тільки повороти на 90o. Довільна програма не оцінюється (рим. в Україні у фіналі довільні програми звичайно не оцінюються).
Стаття 17. Фінали. Церемонія нагородження
17.1. Церемонія нагородження бодібілдинг.
Кожна категорія проводить свою церемонію нагородження відразу після одночасного виконання фіналістами 7-ми обов'язкових поз. У цей час п'ятірка фіналістів вибудовується в задній частині сцени.
П'єдестал нагородження з трьома призовими місцями знаходиться в центрі сцени. Подіум для позування, використовуваний у ході попереднього суддівства і фіналів, також може бути використаний як п'єдестал нагородження.
Церемоніймейстер відповідно до протоколу N 4 повідомляє ім'я і країну спортсмена, що одержав 5-і місце, після чого спортсмен стає ліворуч від п'єдесталу чи нагородження подіуму й одержує приз. Церемоніймейстер повідомляє ім'я і країну спортсмена, що одержав 4-і місце, і спортсмен стає з правої сторони від п'єдесталу чи нагородження подіуму й одержує приз. Потім церемоніймейстер повідомляє результати 3-го, 2-го, і, нарешті, 1-го місць.
Президент IFBB чи його представник нагороджує золотою медаллю IFBB чемпіона, срібною медаллю спортсмена, що зайняв 2-і місце, і бронзовою медаллю спортсмена, що зайняв 3-і місце. Медалі IFBB є обов'язковими призами на турнірах, санкціонованих IFBB, і повинні здобуватися в Головному Офісі IFBB організатором турніру. Президент нагороджує шістьох фіналістів призами і дипломами.
Крім того, організатор забезпечує призи для 5 фіналістів. Ці призи вручає Президент IFBB чи його представник особисто.
Після вручення золотої медалі чемпіону, звучить гімн національної федерації країни, що представляє спортсмен. Кожна національна федерація повинна надати свій національний гімн країні, що проводить турнір, на реєстрації.
У той же час, поки звучить гімн країни переможця, над сценою піднімаються прапори трьох країн переможців, причому прапор країни, що зайняла 1-і місце вище зайняло 2-і місце, і прапор країни, що зайняла 3-і місце нижче 2-го.
17.2. Церемонія нагородження в фітнесе. Церемонія нагородження у фітнесі відбувається так:
- п'ять фіналісток у костюмах для раунду Бікіні викликаються на сцену для участі в церемонії нагородження.
- Церемоніймейстер, користаючись Протоколом N 5 «Сводний протокол-фітнес», повідомляє власницю 5-го місця. Одержавши нагороду, спортсменка стає ліворуч шеренги фіналісток.
- Церемоніймейстер повідомляє 4-і місце. Одержавши нагороду, учасниця стає праворуч шеренги фіналісток.
- Церемоніймейстер послідовно повідомляє фіналісток, що зайняли 3-і, 2-і і 1-і місця. Власниця 1 місця стає в центрі шеренги фіналісток.
Організатор надає призи для п'яти фіналісток.
- Організатор надає Золоту, Срібну і Бронзову медаль IFBB власницям перших трьох місць
Організатор також надає Дипломи IFBB, що вручаються п'ятьом фіналісткам.
Стаття 18. Нагорода «Приз Прогресу»
18.1. Приз прогресу Чоловіка. Приз президента IFBB на Бена Вейдера (в Україні приз Президента УФББ) видається відразу після нагородження останньої категорії серед чоловіків на чемпіонатах світу (в Україні на чемпіонатах країни). Цей приз видається спортсмену, що показав особливі результати за турнір. Власник призу прогресу визначається Головою і Секретарем суддівської Колегії. Приз видається Бенем Вейдером (в Україні Президентом УФББ) чи його представником.
18.2. Приз прогресу Жінки. Приз видається відразу після нагородження останньої категорії серед жінок на чемпіонаті світу, в Україні на Чемпіонаті України. Цей приз видається спортсменці, що показала особливі результати за турнір. Власник призу прогресу визначається Головою і Секретарем Суддівської Колегії. Приз видається містером Джимом Меньяном чи його представником, в Україні Президентом федерації.
Стаття 19. Нагорода «Краща національна команда»
19.1. Краща національна (в Україні обласна) команда. Підрахунок балів і представлення кращої національної збірної виробляється в такий спосіб:
- Секретар складає список 10-ти (в Україні 10-х) найсильніших спортсменів від кожної команди на підставі протоколів N 4 і N 5 і вносить його до Протоколу N 8 «Підрахунок командних окулярів» і потім підраховує «РАЗОМ» і «місце» для кожної країни (у Україні області). Шкала балів виглядає так: 1-е-16, 2-е-12, З-е-9, 4-е-7, 5-е-6, 6-е-5, 7-е-4, 8-е-з, 9-е-2, 10-е-1. Після того, як визначилися три перемігші національні (в Україні Обласні) федерації, проводиться церемонія нагородження. Чи президент його представники вручає призи, представлені організатором трьом перемігшим командам.
- Делегати національних (в Україні Обласних) чи федерацій керівники команд одержують призи за свою країну (Область).
- У світових жіночих чемпіонатах з бодібілдингу і фітнесу серед аматорів при визначенні кращої національної збірної враховуються усі учасниці. У Чемпіонатах Європи серед жінок (в Україні на Кубках і чемпіонатах країни) для визначення кращої збірної враховуються також змішані пари.
- При рівному рахунку в двох національна збірних, суперечка зважується визначенням, чия команда завоювала більше перших місць, більше других, більше третіх і т.д. місць
Стаття 20. Нагорода «Абсолютний чемпіон»
20.1. Нагорода абсолютному чемпіону бодібілдинг. На міжнародних чоловічих і жіночих змаганнях абсолютний чемпіон визначається в такий спосіб:
- Відразу після представлення кращі національні збірний, переможці в категоріях викликаються на сцену один по одному номерів і вибудовуються в лінію.
- Головний суддя проводить обов'язкове позування, після чого протягом 60 сек спортсмени одночасно виконують вільне позування, що не оцінюється.
- Використовуючи чисті протоколи N 1 судді розташовують атлетів від 1-го по останнє місце. Судді повинні розподілити всіх спортсменів по місцях, не обмежуючи вибором одного, гідного, на їхню думку, звання абсолютного чемпіона.
- Статистики, користаючись чистим протоколом N 4, підраховують окуляри і встановлюють абсолютного чемпіона.
- Приз абсолютному чемпіону вручає Президент IFBB чи головна офіційна особа. Приз надається національною федерацією організатора
6.Абсолютний чемпіон не має права брати участь у змаганнях «Олімпія».
20.2. Нагорода «Абсолютній чемпіонці» фітнес.
- Переможниці в трьох категоріях у бікіні і туфлях на високих каблуках викликаються на сцену один по одному номерів і вибудовуються в лінію.
Головний суддя просить спортсменок виконати повороти на 90o.
- Судді, використовуючи чистий протокол N 1 присуджують учасницям 1, 2 і 3 місце, а статистики, використовуючи чисті протоколи N 5 «I раунд» встановлюють абсолютну чемпіонку.
- Нагорода «Абсолютній чемпіонці» надається організатором
Стаття 21. Дозвіл нічиїх
21.1. Дозвіл нічиїх у півфіналі бодібілдинг. При виникненні рівного рахунка, нічия зважується методом «порівняльного рахунка». Місця, присуджені кожним суддею, порівнюються «стовпчик за стовпчиком», над стовпчиком у спортсмена з меншою сумою місць ставиться крапка. Для дозволу нічиєї беруться в розрахунок результати всіх дев'яти суддів. Кількість крапок підраховується для обох спортсменів. Переможцем з'являється й одержує краще місце набравший більшу кількість крапок.
21.2. Дозвіл нічиїх у фіналі бодібілдинг. При виникненні нічиїх у фіналі, суперечка зважується методом «порівняльного рахунка» місць, отриманих у фіналі. Місця, присуджені кожним суддею, порівнюються «стовпчик за стовпчиком», над стовпчиком у спортсмена з меншою сумою місць ставиться крапка. Для дозволу нічиєї беруться в розрахунок результати всіх дев'яти суддів. Кількість крапок підраховується для обох спортсменів. Переможцем з'являється й одержує краще місце спортсмен, що набрав більшу кількість крапок.
21.3. Дозвіл нічиїх у фітнесі.
При виникненні нічиєї в раунді «Бікіні» суперечка зважується методом «Порівняльного рахунка». Місця, присуджені кожним суддею, порівнюються «стовпчик за стовпчиком», над стовпчиком у спортсменки з меншою сумою місць ставиться крапка. Для дозволу нічиєї беруться в розрахунок результати всіх дев'яти суддів. Кількість крапок підраховується для обох спортсменок. Переможницею з'являється й одержує краще місце набравшая більшу кількість крапок.
При виникненні нічиєї в півфіналі (по сумі місць у раунді бікіні і раунді довільної програми) спор зважується методом «Порівняльного рахунка» на підставі місць, присуджених у раунді Бікіні. Місця, присуджені кожним суддею, порівнюються «стовпчик за стовпчиком», над стовпчиком у спортсменки з меншою сумою місць ставиться крапка.
Для дозволу нічиєї беруться в розрахунок результати всіх дев'яти суддів. Кількість крапок підраховується для обох спортсменок. Переможницею з'являється й одержує краще місце набравшая більшу кількість крапок.
Дозвіл нічиїх у фіналі. При виникненні нічиєї у Фіналі спор зважується методом «Порівняльного рахунка» на підставі місць присуджених у Фінальному раунді. Місця, присуджені кожним суддею, порівнюються «стовпчик за стовпчиком», над стовпчиком у спортсменки з меншою сумою ставиться крапка. Для дозволу нічиєї беруться в розрахунок результати всіх дев'яти суддів. Кількість крапок підраховується для обох спортсменок. Переможницею з'являється й одержує краще місце, що набрало більшу кількість крапок
Стаття 22. Опублікування результатів
22.1. Результати бодібілдинг. Секретар збирає протоколи N 4 для кожної категорії і переносить результат до Протоколу N 7 «Підсумковий протокол». Копії цих аркушів поширюються серед національних делегацій, преси, радіо і телебачення відразу після змагання.
22.2. Зміст «Протоколу N 7» містить інформацію про номер, ім'я і країну (в Україні Області) кожного учасника в кожній категорії, перелічуючи 15 фіналістів у порядку, зайнятих ними місць із указівкою набраних у кожнім раунді сум місць; у кінець списку вносяться інші атлети, їхній номер, ім'я й область (в Україні- до протоколу вносяться результати ВСІХ учасників кожної категорії).
22.3. Інший зміст. ДО «Протоколу N 7» додається окремий список, де указуються власник «Призу прогресу», абсолютний чемпіон і 10 найсильніших національних (в Україні 10 областей) збірних у порядку завойованих місць, кількості набраних балів.
22.4. Виправлення. IFBB повідомляє національним федераціям про усі виправлення до результатів минулих змагань з урахуванням результатів допінгу-контролю.
22.5. Опублікування результатов-фітнес.
1. Статистики заповнюють чистий протокол N 7 у такий спосіб: порядковий і стартовий номери, ім'я, країна, (в Україні область) сума набраних у кожнім турі місць 10-ти фіналісток, розташованих один по одному завойованих місць. В окремому списку також указуються власниці нагород «За кращу довільну програму». «Кращої національний (в Україні обласний) збірної» і «Абсолютна чемпіонка».
Стаття 23. Змагання змішаних пар у бодібілдингу
Оцінка змагань виробляється по тим же принципам, що й в інших категоріях, за наступними виключеннями:
- Якщо беруть участь більш 15 пара, проводиться відсівання до 15 (див. ст. 16 дійсних правил).
- Півфінал проводиться у відповідності зі ст. 17 дійсних Правил за винятком того, що максимальна кількість змішаних пар, порівнюваних одночасно, не повинно перевищувати трьох.
- П'ять кращих результатів, отриманих у півфіналі, надають право на участь у фіналі.
- Фінал проводиться у відповідності зі ст. 19 Правил. Довільне позування кожної з п'яти кращих пар триває не більш 2 хвилин.
- Церемонія нагородження змішаних пар виробляється згідно ст. 20 дійсних Правил.
- Для оцінки змішаних пар застосовуються ті ж форми протоколів, що і для інших категорій
Стаття 24. Грошові призи
24.1. Грошові призи. Національні федерації можуть надавати грошові призи на аматорських турнірах тільки у своїй країні, однак вони не мають права запрошувати атлетів з інших країн брати участь у чемпіонатах, де надаються грошові призи. Сума грошового призу не повинна перевищувати 5 000$.
Стаття 25. Реєстраційний внесок у IFBB
25.1. Реєстраційний внесок IFBB. IFBB установлює добровільний реєстраційний внесок для всіх спортсменів і делегатів, що беруть участь у змаганнях під егідою IFBB.
Сума внеску складає 100$ для чоловічих світових аматорських чемпіонатів з бодібілдингу і 50$ для інших міжнародних змагань IFBB (з однієї людини). (В Україні стартовий внесок на Кубках і чемпіонатах країни встановлюється рішенням конференції).
Стаття 26. Присвоєння професійного статусу спортсменам
Присвоєння професійного статусу. Непрофесійний спортсмен, що звернувся в IFBB через свою національну федерацію з проханням про присвоєння професійного статусу, вважається професіоналом відразу ж після одержання професійної картки від Професійного відділення IFBB. Якщо через якийсь час спортсмен захоче відновити звання непрофесіонала, він може звернутися у свою національну федерацію з відповідною проханням. Національна федерація повідомляє в IFBB про рішення спортсмена. Один раз спортсмен, що відмовився від професійного статусу, не може одержати його знову.
|